V rámci Jazzfestu 2018 zahraje v neděli v Huse na provázku izraelské trio Shalosh a kvinteto francouzského akordeonisty Vincenta Peiraniho, který se naposledy představil osobitou nahrávkou Living Being. "V Peiraniho skladbách mizí propast mezi komponovanou hudbou a improvizací, rozdíl mezi klasickou harmonií a jazzovými rytmy. Není to žádná imitace, je to originál, na kterém má každý zúčastněný svůj jedinečný podíl," popsal umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka.

Milovníci lodní dopravy už se konečně dočkají: ze „zimního spánku“ se probudí flotila lodí Dopravního podniku a v sobotu v půl jedenácté vyrazí první lodě s cestujícími na hladinu Brněnské přehrady. Připravena bude pro zájemce také krátká vyhlídková okružní plavba. Plavební lístky letos nově pořídí cestující u samooblužného panelu v bystrckém přístavišti. „Za lístek zaplatí bezkontaktní platební kartou. Nemusí tedy čekat u prodejního okénka. Ceny budou stejné jako minulý rok,“ prozradila tisková mluvčí Dopravního podniku Barbora Doležalová.

Vojska z dob Napoleona se o víkendu utáboří na hradě Veveří. Skoro dvě stovky francouzských, rakouských či ruských vojáků z napoleonských válek zde svede bitvu o panské sídlo. Bitva, vojenská vřava, vojáci, markytánky, koně, ale také černá kpolní kuchyně, to vše bude k vidění od deseti hodin dopoledne v sobotu na nádvoří hradu. Jak prozradila kastelánka Lenka Florková, kromě jiného uvidí návštěvníci, jak se pro vojsko vařilo v devatenáctém století. Hlavní bitva Veveří Eichhorn 1809 pak začne ve 14 hodin.

No a bonbónek na konec: začíná bitva o hokejový titul! Kometa je po roce opět ve finále, v sobotu nastoupí proti Třineckým ocelářům. Víkendová utkání sehraje na severu Moravy ve Werk Aréně, ovšem brňané o možnost fandění v davu rozhodně nepřijdou. Opět, stejně jako loni, pro ně bude připravena velká projekce na Zelném trhu. Sobotní i nedělní utkání spolu se soutěžemi a doprovodným programem si přijďte užít do centra Brna!

Krásný víkend plný zážitků přeje Brňan