Kamion kontrolovaný na D2 u Lanžhota na Břeclavsku převážel skoro 300.000 neznačených cigaret, zadrželi je celníci. Únik na spotřební dani by činil téměř milion korun. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí jihomoravských celníků Lada Temňáková.

Událost se stala minulý týden v noci na středu. Řidič bulharského kamionu směřujícího do Belgie a Nizozemska tehdy sám kontaktoval hlídku policie a oznámil jí, že na ložné ploše má navíc zboží, které nenakládal. Poněvadž kontrola přepravy zboží je v kompetenci celníků, věc si od policie převzali. Vůz doprovodili do kontrolní haly.

Uprostřed mezi zabalenými bojlery a okny skutečně našli dvě palety s krabicemi, které byly obalené smršťovací fólií

„Řidič uvedl, že nejprve nakládal bojlery ve Varně, pak vozidlo odstavil a za další dva dny jel naložit ještě okna. V té době si prý ničeho nevšiml. Až na parkovišti v ČR u Lanžhota, když kontroloval náklad, objevil, že převáží i další zboží, a měl obavy, aby to nebylo něco nelegálního, a proto oslovil hlídku Policie ČR,“ uvedla mluvčí.

Po vyložení zboží celníci zjistili, že v krabicích jsou cigarety šesti značek s bulharskými tabákovými nálepkami

Postupně z nich vyložili 13.900 krabiček cigaret, což v souhrnu činí 278.000 kusů. Předběžně vyčíslená spotřební daň z tohoto množství by byla zhruba 978.560 korun. „Vzhledem k podezření, že mohlo dojít ke spáchání trestného činu, převzali případ k dalšímu prověřování kolegové z odboru Pátrání Generálního ředitelství cel,“ doplnila mluvčí.