Další maso s bakteriemi, které způsobují salmonelózu, objevila Státní zemědělská a potravinářská inspekce v husách dovážených z Maďarska. Vzorek odebrali inspektoři v Kauflandu, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Šlo o maso s názvem Husa hluboce zmrazená s droby, třída jakosti A a datum minimální trvanlivosti bylo do 30. září 2025, hmotnost husy se pohybovala kolem tří kilogramů. „Laboratorní rozbor potvrdil přítomnost patogenního sérotypu bakterií Salmonella Senftenberg. Důrazně doporučujeme všem spotřebitelům, kteří mají předmětnou šarži potraviny doma, aby ji nejedli,“ uvedl Kopřiva.

Kauflandu inspekce nařídila okamžitě stáhnout husu z prodeje a vložila informaci do evropského systému rychlého varování pro potraviny (RASFF), aby případ mohl být došetřen v zemi původu

S Kauflandem také inspekce zahájí správní řízení o uložení pokuty. O mase kontaminovaném salmonelou letos inspekce informovala už několikrát, převážně šlo o drůbeží původem z Ukrajiny, ale i z Polska. V minulých letech bylo obdobných zjištění výrazně méně.