Již tuto neděli budou mít milovníci zvláštních jízd příležitost se svézt z Veselí nad Moravou do Brna vlakem taženým legendární prototypovou lokomotivou zvanou „Cecula“ (T 478.1002) z roku 1964. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí Českých drah Emanuel Vittek.

České dráhy tuto krásku s unikátním veletržním nátěrem, vypraví jako hlavní hvězdu vlaku, který bude řazen z historických vozů Bmx. Vlakový personál, který bude vlak doprovázet, bude oděn do dobových stejnokrojů. Z Veselí nad Moravou vyrazí v 7:45 a na cestě do Brna zastaví ve stanicích Bzenec, Kyjov, Nesovice, Bučovice a Slavkov u Brna.

 Na brněnské hlavní nádraží pak speciální vlak dorazí v 9:19.

Na zpáteční cestu se vydá v 16:45 a po stejné trase přijede do Veselí nad Moravou v 18:15. „Jízdné je rozděleno do dvou kategorií, a to podle ujetých kilometrů. Pokud ujede cestující trasu do 50 km, zaplatí za jízdenku 100 Kč, děti ve věku 6 až 15 let pak 50 Kč. Při cestě nad 50 km bude jízdenka v prodeji za 150 Kč, respektive pro děti ve věku 6 – 15 let za 100 Kč.

Dobrou zprávou je, že děti do 6 let cestují s Ceculou zdarma

„Jízdenky se budou prodávat u vlakového personálu do vyčerpání kapacity vlaků. Jiné slevy, jízdenky IDS ani jízdní výhody ve zvláštních vlacích neplatí,“ popsal Vittek.

Motorová lokomotiva T 478.1002, zvaná Cecula, byla vyrobena v roce 1964 jako druhý prototyp lokomotiv, které díky výrazně tvarovanému čelu z laminátu dalo strojům přezdívku „Bardotka“, „Zamračená“ nebo „Cecula“.  Maximální rychlost této lokomotivy je 100 km/h a charakteristický zvuk motoru této lokomotivy k nám jezdí obdivovat nadšenci z celého světa.

O tento konkrétní stroj se pečlivě starají v depu ve Veselí nad Moravou