Inscenace má pouze dvě postavy. "Ve hře moc nejde o příběh, ale o konverzaci. Ta je pro francouzské hry typická," řekl dnes novinářům režisér komedie Petr Halberstadt. Postarší proutník Pierre si ve hře přivede do svého luxusního pařížského bytu mladší atraktivní Julliet, kterou potkal v baru.

"Hra nás oslovila tématem lásky. Zaujala nás na ní křehkost lidských vztahů," řekl dramaturg Jan Krupa. Podle Halberstadta ale nejde o typickou love story. Hlavní postavy se snaží udělat dojem jedna na druhou. Situace v bytě Pierra a jeho manželky, která je zrovna na horách, je plná zvratů. Díky tomu by měl mít divák pocit jako na horské dráze.

Principál Boleslav Polívka ve spolupráci s Halberstadtem pro mužskou hlavní roli vybrali známého slovenského herce Milana Kňažka. "Byl jsem nadšený, když mi Bolek Polívka zavolal, že ta volba padla na mě. Mám rád, když je v divadle více momentů překvapení. Když se děj změní jinak, než publikum předpokládá," řekl představitel Pierra Kňažko.

Představitelka Julliet Eva Novotná na hře oceňuje její jednoduchost. "Jsem ráda, když jsou hry založené na herecké práci," řekla Novotná. Od reprízy 17. března se v úloze Julliet v alternaci objeví Jitka Ježková.

Inscenace bude hudebně pestrá. Zazní v ní například mexická hudba nebo francouzský šanson. Herci by měli na jevišti dokonce tančit. "Nebude to ale žádné StarDance," řekl Kňažko.

Horská dráha francouzského autora tuniského původu Erica Assouse vznikla v roce 2004. Při francouzské premiéře hrál mužskou hlavní roli Alain Delon.

Publikum v Brně hru poprvé zhlédne 11. ledna v 19:00.