Po roce se vrací do Domu umění města Brna jednodenní knižní festival Brno Book Open. Návštěvníci se opět mohou těšit na prodej a prezentaci knih o umění, designu a architektuře, stejně jako tiskařský workshop a zajímavé přednášky. Organizátoři festivalu si ale pro letošek připravili i několik novinek, například prodejní výstavu autorů a autorek z Fakulty výtvarných umění VUT. Zpravodajskému portálu BRŇAN to sdělila mluvčí městského Domu umění Anna Kvášová s tím, že Brno Book Open vol. II se odehraje ve středu od 14 do 20 hodin.

Chtějí festival pořádat každý rok

Když organizátoři festivalu – Dům umění města Brna, Galerie TIC a Nakladatelství Vutium – loni uspořádali jeho první ročník, přáli si, aby se z akce stala každoroční záležitost. „A zdá se, že je k této tradici zdárně nakročeno. Brno Book Open se v letošním roce rozroste z foyer a studia Domu umění ještě do Procházkovy síně, a více prostoru sebou přinese bohatší program,“ uvedla Kvášová.

Šatna se promění v tiskařský workshop

Podle ní přivítá ve foyer návštěvníky hlavní prodejní plocha s nabídkou nejrůznějších publikací od lokálních vydavatelů, mezi kterými jsou například Books & Pipes, TIC Brno, nakladatelství Host, Muzeum města Brna a mnoho dalších. „Šatna se pak dočasně přemění na tiskařský workshop pod vedením Brno Tiskne. Atmosféru dokreslí klavírní hudební doprovod a stánek s drobným občerstvením,“ vypočítala mluvčí lákadla festivalu.

Burza cenných papírů i přednášky

Studio v přízemí Domu umění bude patřit prodejní výstavě nazvané Burza cenných papírů. Ta představí cenné papíry ve formě zinů, originálních a reprodukovaných ilustrací a specifických knižních forem. „Procházkova síň v prvním patře galerie návštěvníkům nabídne dva přednáškové bloky, v nichž budou prezentovány jak chystané, tak již vydané a oceněné publikace. Mezi nimi jsou například tituly Háček a čárka, Dějiny hudby – klasika, Apollo a Marsyas: Příběh umění na Moravě, monografie Evy Kmentové nebo katalog výstavy Tady a teď! Prezentace publikací doplní představení autorské tvorby Ondřeje Bodláka a spolupráce Jakuba Konvici s Papírnami Brno.

Na výstavu Evy Kmentové za dobrovolné vstupné

Podrobnější informace o programu najdou zájemci na stránkách www.dum-umeni.cz. „Výstava Evy Kmentové, která je v Domě umění aktuálně k vidění, bude v rámci Brno Book Open přístupná za dobrovolné vstupné,“ dodala Anna Kvášová.