První třetina zápasu vyšla lépe domácímu týmu. Síť brány mohl ale jako první rozvlnit Filip Král, který si sjel až do prostoru před gólmana a odsud vystřelil. Strmeň ovšem dokázal jeho pokus vytěsnit a puk tak proletěl jen kousek vedle tyče. České Budějovice si poté zahrály dvě přesilové hry po sobě v krátkém sledu a během té druhé dokázaly otevřít skóre utkání. Roman Přikryl poslal puk na levý kruh Zdeňku Doležalovi, který dokázal střelou z první prostřelit Klimeše – 1:0. Kometa mohla odpovědět z protiútoku. Vojtěch Němec se přečíslení dva na jednoho rozhodl zakončit sám, Strmeň jeho střelu ale pokryl. Domácí tým na druhé straně udeřil podruhé a znovu to bylo v přesilovce. Brněnská obrana si smolně srazila střelu Miroslava Holce do vlastní brány a stanovila tak skóre po prvních dvaceti minutách na 2:0.

Do druhé periody naskočil místo Lukáše Klimeše v bráně Komety Karel Vejmelka a brzy se mohl radovat z první trefy svého týmu. Petr Holík vydoloval puk u mantinelu a přihrál jej Jakubu Klepišovi, který tvrdou ranou z první pod horní tyč z vrcholu levého kruhu využil početní výhodu – 2:1. Vyrovnat mohl o chvíli později Zaťovič, Strmeně ale ze skvělé pozice neprostřelil a tak udeřili znovu domácí. Podruhé v zápase se dokázal prosadit Zdeněk Doležal – 3:1. Kometa se ovšem nevzdala a gólové hody pokračovaly.

Peter Mueller totiž vybídl ke skórování Jakuba Klepiše, který zakončením z levého kruhu do odkryté brány vstřelil svůj druhý přesilovkový gól v zápase – 3:2. Ani ne o tři minuty poté se pak prosadil sám americký kanonýr. Petr Holík skvěle našel Petera Muellera postaveného u levé tyče, kterému stačilo už jen usměrnit puk za Strmeně – 3:3. Brňané mohli skóre dokonce otočit, další přesilovkovou trefu ale nepřidali a do šaten se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

V úvodu závěrečného dějství Kometa ubránila přesilovou hru soupeře a naopak sama dokonala obrat ve skóre! Peter Mueller poslal puk ve 46. minutě na bránu od modré čáry. Do jeho nahození ještě vložil hůl Dávid Bondra, který kotouč usměrnil mimo dosah českobudějovického brankáře a Brňané tak poprvé v zápase vedli – 3:4. Svůj náskok navíc nedlouho poté pojistili už pátým gólem. Petr Holík během přečíslení dva na jednoho hledal Muellera, puk se ale nakonec odrazil od bránícího hráče do sítě domácího týmu – 3:5. Motor sice ještě dokázal v závěru snížit gólem Daniela Voženílka, to už však nic nezměnilo na tom, že tři body putovaly po konečném výsledku 4:5 do Brna.