Už ve 2.minutě se po šťastném odrazu před plzeňskou bránou dobře zorientoval Rudolf Červený a dostal Kometu do vedení 1:0. Po té měla několik šancí Plzeň, ovšem gól padl opět do domácí sítě. Po chybě plzeňské obrany pohotovou střelou zvyšoval Střondala. Bohužel to však ze strany Komety bylo vše. Po té i díky nedisciplinovanosti, individuálních chybách a vyššímu důrazu soupeře vpodstatě po celé ledové ploše už bylo jen otázkou času, kdy Plzeň svoji převahu zúročí. Snížení přišlo v přesilovce, kdy svým prvním gólem večera překonal Čiliaka Kantner. Do kabin se šlo za stavu, který příliš nevyjadřoval dění na hřišti. Kometa vedla 2:1, ale bylo jasné, že pokud se nezlepší hlavně v rychlosti a důrazu, k úspěchu to rozhodně nepovede.

Ani ve druhé třetině se hra brněnského celku nijak výrazně nezlepšila a tak jen díky dobrému výkonu Čiliaka vydrželo vedení Kometě až do 37.minuty. To už ani Čiliak nezabránil po druhé ve skórování Kantnerovi. Po dvou třetinách byl nerozhodný stav 2:2.

Ve třetím dějství sice z počatku Kometa vyrovnala hru, postupně však její aktivita opět upadala a na koně se dostali znovu domácí – to když čtvrt hodiny před koncem zkompletoval hattrick Kantner. Kometa už do konce zápasu nedokázala odpovědět, nadějně sice vypadal tlak v závěrečné power play, ale bezzubá a nedůrazná hra kolem plzeňské branky vyrovnání nepřinesla.

Matný výkon Komety v posledních zápasech dává tušit, že proti žádnému protivníkovi to brňané v play off rozhodně nebudou mít lehké. Pokud tedy Libor Zábranský opět neschovává trumfy až na vyřazovací část. To se Kometa může ve čtvrtfinále potkat právě z Plzní a úterní výkon by jí veliké naděje do nějakého delšího setrvání v boji o titul rozhodně nedával.