Brněnský celek v první třetině opět doplatil na nedůraz před vlastním gólmanem. Karel Vejmelka sice stačil první střely sparťanů vyrazit, ale pokaždé u odraženého puku byli dřívě opět hráči Pražského celku a proto po gólech Rouska a Říčky vedl tým z hlavního města 2:0.

Samozřejmě tedy chtěli hráči z Moravské metropole druhou třetinu zatlačit soupeře a srovnat hru a skóre. Ovšem první šance Muellera se neujala a naopak z protiútoku hned navyšoval skóre po trochu laciném gólu střelou od modré Němeček. Pokud za žádný gól z první třetiny gólman Vejmelka nemohl, u třetí sparťanské trefy asi neměl čisté svědomí. A když pak po dalších třech minutách nedosáhl na střelu Košťálka, do brněnské brány se postavil Lukáš Klimeš. Ani tomu však nebylo dopřáno odchytat zápas s čistým kontem. A na vině byl opět nedůraz brněnských hráčů před vlastním brankovištěm. Roman Horák si nikým neatakován objel půlkruh před Klimešem a bekhendem zavěsil pátou trefu Sparty. Evidentně bude mít nová akvizice v brněnském realizačním týmu, bývalý skvělý obránce Jozef Kováčik, ještě hodně práce, protože v play off se úspěch či neúspěch odvíjí hlavně od precizní a důsledné obrany vlastního předbrankového prostoru.

Do konce druhého dějství se už skóre neměnilo ani na jedné straně, a to ani po superšanci Komety, kdy po geniální billiardové souhře brněnských hráčů nedokázal Saláka, který už byl vpodstatě mimo bránu, překonat ostrostřelec Schneider. Jeho zakončení, kdy před ním zela téměř prázdná brána, ale on trefil jen beton Alexandra Saláka, naprosto přesně dokumentovalo zmar brněnské páteční hry na pražském ledě.

Do třetí třetiny se Kometa snažila opět vstoupit aktivně, ale nebylo jí přáno. Svému soupeři nestačila snad v žádné z herních činností a sílu na nějaký obrat či alespoň čestný úspěch už v sobě nenašla. Částečně snad i proto, že rozhodčí trochu nepochopitelně přehlédli několik jasných faulů pražanů a naopak naprosto nekompromisně vylučovali za jakýkoliv náznak nedovolené hry Kometu. Vrcholem bylo vyloučení Kučeříka za ukázkový čistý hit dvě minuty před koncem. Tak naprosto stylově zápas skončil vyloučením brněnského hráče vteřinu před koncem. Kometa po prohře 0:5 a po výsledcích utkání z dalších stadionů tak klesla na devátou příčku. Je tedy možné, že pokud postoupí z předkola do hlavní soutěže play off, může hned v prvním kole opět narazit na svého dnešního soupeře. A mezi námi, hlavně v podání Komety je play off úplně jiný sport, než základní část a konkrétně Sparta už jednou z prvního místa dostala od svého brněnského rivala stopku hned v prním kole nadstavby. Tak se nechme překvapit a přejme si, ať páteční nemastný výkon celku z jihu Moravy je jen patálií, na kterou dá Kometa v play off rychle zapomenout.