Kometa neodehrála u lídra extraligové tabulky vůbec špatnou první třetinu, měla solidní pohyb, dobře bruslila a vytvářela si šance. Již ve 4. minutě měla k dispozici přesilovku, ve které nebezpečně pálil Mueller, Frodla však nepřekonal. Na druhé straně mířil na Klimešovu svatyni Pour a za brněnským gólmanem zazvonila tyčka. Ve 14. minutě se mohlo poprvé měnit skóre, ale Musilova branka nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Brněnská střídačka si vzala coach challenge a tento tah se vyplatil.

Místo plzeňského vedení udeřila naopak Kometa. V 18. minutě jeli hosté do přečíslení dva na jednoho a ukázkovou žabičku od Klepiše zužitkoval sám před bránou obránce Jakub Zbořil, pro kterého to byla první branka v české nejvyšší soutěži – 0:1. O minutu později se stav mohl znovu měnit, jenže tutovku Krále zlikvidoval brankář Frodl. Pohledná první část hry tak skončila vedením dnešních hostujících oslavenců, tedy klubu, který slaví 67. narozeniny.

Ve druhé třetině Brno jasně dominovalo. Zatímco soupeř vyslal pouze dvě střely, z toho obě až v posledních dvou minutách, Kometa byla blízko kýženému druhému zápisu. Největší možnost měl Vincour, který trefil pravou tyč. Do dobrých pozic se ale dostávali Zbořil, Klepiš a DeFazio, brankář Frodl ovšem vše pokryl. Loženku měl také Hájek a z mezikruží pálil faulovaný Kunc, výsledek se však nezměnil. Brňané odehráli jednu z nejlepších druhých třetin v této sezoně.

Začátek posledního dějství patřil Plzni. Na trestnou usedl Klepiš a domácího toho rychle využili. Dvě obrovské šance Filipa Suchého ještě Klimeš dokázal fantasticky vyrazit, ale na třetí pokus už neměl šanci reagovat – 1:1. Kometa si ale šla za svým a chtěla narozeniny klubu oslavit výhrou. Do dobré střelecké pozice se dostal Zaťovič a přicházely další šance. Indiáni museli faulovat a po hákování Kvasničky sehráli Brňané přesilovku. Na svém obvyklém místě na slotu se zjevil volný rakouský bombarďák Peter Schneider a prostřelil Frodla mezi betony – 1:2.

Škodovka to zkoušela v závěru v šesti, vytvořila si tlak, ale heroicky bojující Moravané nakonec těsné vítězství uhájili.