V pátečním duelu s Plzní Kometa sice vybojovala dva body a potěšila své fanoušky alespoň excelentními nájezdy, nedělní zápas proti Spartě však ukázal, že hra brněnskéhoé týmu má k ideálu hodně daleko. Kometa selhala snad ve všech činnostech a nijak excelentní Sparta si vcelku pohodlně došla pro výhru 5:2.

Už po šesti minutách se po Matuškinově střele radovala z vedení Sparta. Když pak po dost sporné situaci rozhodčí posoudil Chlapíkův šťouchanec do puku pod betony Klimeše, jako regulérní gól a po trenérské výzvě tak poslal Kometu kromě toho do čtyřech, vypadalo to s domácím týmem nedobře. V sedmnácté minutě se ovšem trefil Krištof a brněnský tým pak do konce třetiny hrál asi nejlepší pasáž nedělní partie.

Do druhého dějství však opět důrazněji a hokejověji vstoupili hosté. Brno přesto dokázalo vyrovnat – po trochu náhodné, ale hezké akci se ke střele uvolnil Zaťovič a zavěsil puk parádně nad Salákovu lapačku. To ovšem, co se týče gólové radosti a více méně i předvedené hry bylo to poslední, co mohlo potěšit domácí fandy. Chaotická a chvílemi až bezradná hra celého týmu rozhodně nedávala naději na nějaký velký zvrat. Naopak, další nedůraz brněnské obrany potrestal sparťan Hašek třetím gólem, kdy před Klimešem tečoval Moravčíkovu střelu.

Poslední třetina už byla jen opravdovou přehlídkou zoufalství a zmaru domácích. Místo nějakého úsilí a souvislejšího tlaku v honbě za vyrovnáním vpodstatě bojovali brňané spíš sami se sebou. Za svoji přesilovku dokonce ani jednou nevystřelili na soupeřovu branku. Když pak v 47.minutě zvýšil na 4:2 před Klimečem nikým neatakovaný Horák, bylo prakticky rozhodnuto. Ani tento budíček nezabral a tak z povinnosti hrané power play dvě minuty před koncem nejspíš ani nemohlo dopadnout jinak, než na konec dopadlo – v poslední minutě si nikým neatakovaný Thorell v klidu dojel před prázdnou branku a zasunul na konečných 5:2. Sparta tak ukončila svoji osmizápasovou sérii bez výhry a Kometa pokračuje v nepřesvědčivých herních výkonech.