Koncertem v rámci Maratonu hudby oslaví Indigo Quartet 20 let od založení souboru

Dvacáté výročí založení oslaví smyčcový Indigo Quartet samostatným koncertem 13. srpna 2020 ve 20:00 v Domě umění v rámci festivalu Maraton hudby Brno.

  • Foto

    indigoquartet.cz

Hosty večera budou herečka a šansoniérka Andrea Buršová, skladatel a klavírista Zdeněk Král a akordeonistka Klára Veselá.

Indigo Quartet působí na brněnské hudební scéně od roku 2000. Od roku 2005 hraje v trvalém složení Jan Bělohlávek, Martin Flašar - housle, Martina Himerová - viola a Pavel Borský - violoncello. Během své existence si soubor vytvořil specifický, neklasicky znějící zvuk a svébytný styl prezentace s nezaměnitelnou energií. Kvarteto se soustředí především na interpretaci soudobé hudby žijících autorů (Miloše Štědroně, Martina Flašara, Zdeňka Krále, Barryho Yuk Bun Wana, Jany Bařinkové, Ondřeje Kyase a jiných) a tvorby výrazných osobností české hudby 20. století (Jana Nováka, Bohuslava Řehoře a dalších).

Soubor se ovšem neomezuje na specifický hudební žánr, flirtuje s jazzem, rockem, popem nebo world music. V jeho repertoáru najdeme také skladby Duke Ellingtona, Beatles nebo Davida Balakrishnana a Astora Piazzolly. Kvarteto doposud vydalo pět CD a nahrálo hudbu Leoše Janáčka pro celovečerní film „Jako nikdy" oceněný Českým lvem. Podílelo se také na albu Tomáše Matonohy & Inspektora Kluzó Dáma a pes. Vystupuje doma i v zahraničí v rámci sólových i společných projektů s dalšími umělci (např. loutnistou a kytaristou Janem Čižmářem, akordeonisty Ondřejem Zámečníkem a Klárou Veselou, herečkou a šansoniérkou Andreou Buršovou nebo klavíristou a skladatelem Zdeňkem Králem)