První návštěvníky nové sezóny dnes přivítalo venkovní koupaliště na brněnské Kraví hoře. Provoz plovárny začal letos o necelý týden dříve než obvykle. Důvodem je zejména příznivé počasí i zájem veřejnosti, informoval zpravodajský portál BRŇAN mluvčí radnice Brno-střed Michal Šťastný. Městská část je zřizovatelem provozní společnosti areálu.

Projdou se po nových cestách

Provozovatel koupaliště se v poslední době na otevření intenzivně připravoval. Pracovníci například čistili bazény, kontrolovali stav technologií, uskutečnili drobné stavební úpravy či připravovali zeleň. Současně pracovali na vylepšení zázemí. „Návštěvníkům jsou například k dispozici nové cesty, opravené schodiště, nové sítě a kůly u plážového volejbalu a sítě kolem hřišť,“ vypočítal mluvčí.

Místo čekání na občerstvení zapípá lidem čip

Novinky se podle Šťastného dotkly i občerstvení, kde je navýšený počet míst pro návštěvníky. „Prodejci zároveň zefektivnili systém objednávek. Zákazníci nově obdrží při objednávce jídla bezdrátový elektronický čip. Po zpracování objednávky se zařízení rozezní a návštěvník si může vyzvednout objednávku, aniž by čekal ve frontě,“ sdělil ředitel Sportovního a rekreačního areálu Kraví hora Evžen Hrubeš.

Vstupné zůstává stejné jako v minulé sezóně

Základní vstupenka pro dospělého stojí 200 korun. Vstupenky lze koupit osobně na místě nebo v e-shopu Sportovního a rekreačního areálu Kraví hora. „Možnost koupit si vstupné přes internet mají i neregistrovaní uživatelé. Ideální je mít nabitou permanentku na nákupy služeb – rezervace a vstupy se zkrátí na nezbytnou dobu. Držitelé permanentky mají navíc přidaný bonus 10 procent nebo 20 procent podle výše nákupu. Vstup i platbu mohou korigovat na základě stráveného času na koupališti,“ upřesnil Šťastný.

Oslaví 20 let provozu a v létě tam zahrají divadlo

Koupaliště na Kraví hoře čeká v nejbližší době i mnoho akcí. Jednou z největších bude oslava 20. výročí Sportovního a rekreačního areálu Kraví hora. Ta se odehraje ve čtvrtek 13. června a po celý den nabídne bohatý program. Od poloviny června ožije rovněž tamní amfiteátr, který se nachází v zadní části areálu koupaliště a patří pod správu městské části. „Na jevišti se od 17. června do 10. srpna představí Letní scéna Divadla Bolka Polívky,“ dodal mluvčí.