Venkovní koupaliště v Brně se připravují na nadcházející sezonu. V sobotu otevře areál v Zábrdovicích a Riviéra, kde si lidé mohou půjčit lehátka. Příští čtvrtek přivítá první návštěvníky koupaliště na Kraví hoře, které láká na novou horní terasu nad bazény. Kvůli růstu cen energií a provozních nákladů se letní rekreace meziročně prodraží, výhodnější vstupy umožní permanentky. Vyplývá to z odpovědí oslovených provozovatelů koupališť.

Městská společnost Starez-sport, která provozuje Zábrdovice a Riviéru, zavedla jako novinku letošní sezony předplacené karty. „Návštěvník s touto permanentkou zaplatí za celodenní pobyt na koupališti pouze dopolední vstupné. Karta bude přenosná a lze ji využít jedenkrát za den právě na jeden vstup. Další novinkou je zvýhodněný nákup jednorázových vstupenek prostřednictvím Brno ID, kdy návštěvník získá slevu 10 procent,“ sdělila mluvčí Starezu Michaela Dittrichová.

Celodenní základní vstupné na Riviéru stojí 300 korun, meziročně vzrostlo přibližně o 25 procent

Senioři a děti od šesti do 14 let platí polovinu, nejmladší mají vstup zdarma. Zatímco v předchozích letech si návštěvník mohl vybrat pouze z celodenního, dopoledního a odpoledního vstupného, nyní lze zvolit levnější vstupy od 13:00, 15:00 nebo 17:00. Stejně jako v minulosti bude i letos v červnu pro žáky a studenty v dopoledních hodinách vstup na koupaliště zdarma.

Riviéra kromě vodních aktivit nabízí také šest kurtů na plážový volejbal a chystá animační programy. Novinkou je 200 kusů lehátek, které si lze za zálohu půjčit. Komplikací pro návštěvníky ale může být přestavba části Bauerovy ulice, po které se ke koupališti přijíždí. Práce ovlivňují provoz i možnosti parkování.

Koupaliště na Kraví hoře, které provozuje městská část Brno-střed, otevře 1. června

I tady vstupné podražilo. Celodenní koupání vyjde dospělého návštěvníka na 200 korun, loni to bylo 150. U dětského vstupného je meziroční zdražení z 80 na 100 korun. „Na základě požadavků návštěvníků jsme zavedli tarif podvečerní plavání, kdy se po 18:00 hodině platí pouze 50 korun. Pro cenově výhodnější vstupné doporučujeme permanentku. I letos bude umožněno také oblíbené ranní plavání, kdy si zájemci chodí zaplavat v úterý, ve čtvrtek nebo v pátek od 7:00,“ řekla mluvčí radnice městské části Brno-střed Kateřina Dobešová.

Novinkou je otevření horní terasy nad bazény, která byla loni uzavřená kvůli rozsáhlé rekonstrukci. Bude tam zrekonstruovaný bufet, toalety, převlékárny a skříňky na odložení věcí, u kterých je zvýšená kapacita na 600 boxů. V areálu koupaliště bude i letos v provozu amfiteátr, který bude sloužit jako letní scéna Divadla Bolka Polívky.