Brněnská Riviéra se díky své rekonstrukci a velmi tropickému počasí stala jedním z nejvyhledávanějších koupališť na Moravě. Od svého znovuotevření po náročné rekonstrukci, což bylo v polovině června, navštívilo tento areál přes sto tisíc lidí.

„Největší návštěvnost Riviéry do té doby byla kolem osmdesáti tisíc návštěvníků za rok. My jsme už v minulém týdnu překonali sto tisíc a sezóna ještě nekončí,“ uvedl Petr Hladík, náměstek primátora města Brna.

Stavební zásah trval 10 měsíců a město do něj investovalo přes 218 milionů korun, navíc nebyla přerušena ani jedna letní sezóna. „Díky rekonstrukci se navýšila i kapacita o několik stovek lidí. Momentálně jsou v areálu rozjeté i příměstské tábory a celkově mám na Riviéru velmi dobrou zpětnou vazbu,“ dodal Hladík.

Historie areálu Riviéra sahá až do počátku 19. století, od té doby ale prošel výraznými změnami a vystřídal několik vlastníků, což se negativně podepsalo na jeho stavu. Momentální stavební zásah byl nejvíce komplexní. „Vzali jsme to opravdu od podlahy, návštěvníky zde čeká kromě opravených bazénů řada nových atrakcí včetně toboganu a skluzavky. Navíc máme novou strojovnu, nerezové bazény, a kolem vodní plochy kobercový trávník,“ řekl už dříve Antonín Crha, předseda představenstva Starez Sport.