Způsobil škodu celkem za zhruba 330.000 korun. Policisté jej obvinili, muž se přiznal, hrozí mu až pět let vězení. Novinářům to řekl kriminalista Radim Bouchner.

Do Stodolní ulice muž jezdil o víkendech, přes týden chodil do práce. Krádeže prý bral jako "druhou práci". Takto získané peníze podle policie utrácel podle kriminalisty za ženy. "Krádeží se dopouštěl od února 2015 do letošního února," uvedl policista.

Dodal, že pátrání bylo komplikované, muž nebyl nikdy trestaný, dojížděl do Ostravy, kde jej nikdo neznal. Navíc se vždy v klubech pohybovalo hodně lidí, okradení často byli pod vlivem alkoholu a o svých věcech neměli přehled. "Neměli jsme žádné stopy z místa činu. Ani nebyly k dispozici záznamy z kamerového systému," řekl Bouchner.

Dodal, že muž v klubech vždy poseděl, objednal si pití a sledoval dění. Když se některý z hostů vzdálil od svých věcí, využil příležitosti a ukradl je. Bral hlavně peněženky a mobilní telefony. Pak je prodával náhodně vybraným lidem nebo do zastaváren. Tam je přenechával po předložení svého občanského průkazu. "Za jeden víkend byl schopen ukrást pět až sedm peněženek," doplnil Bouchner.