Jihomoravský kraj i v letošním roce pošle 8 milionů korun na provoz a fungování Domu léčby bolesti s hospicem sv. Josefa v Rajhradě, který provozuje Diecézní charita Brno. Dotaci už schválilo krajské zastupitelstvo, informovala v tiskové zprávě hejtmanova mluvčí Helena Ondřejová.

Podle radních je paliativní péče jednou z priorit kraje a protose tytoslužby snaží podporovat v maximální možné míře. „Klademe důraz na domácí hospicovou péči, abychom lidem umožnili dožít v domácím prostředí, které je pro ně nejlepší. V některých případech ale tuto domácí péči nemají pacienti k dispozici, nebo je potřeba zachovat patřičnou odbornou úroveň této péče, a v domácím prostředí ji rodina nedokáže poskytnout. Proto dotačně podporujeme tuto oblast i v rámci sociálních služeb a konkrétně Domu léčby bolesti s hospicem sv. Josefa v Rajhradě posíláme – stejně jako v loňském roce – částku osm milionů korun,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví Karel Podzimek.

Podle radního má dotace podpořit především samotné fungování hospice v Rajhradě, a to tak, aby byla zachována stávající úroveň péče o pacienty. Převážná část dotace je tak využita na mzdy pracovníků nezbytně potřebných pro zachování odborné úrovně péče a na samotný provoz zařízení.

Na podporu domácí paliativní péče prostřednictvím speciálního dotačního programu poskytl kraj v tomto roce stejně jako loni 15 milionů Kč.