Kriminalisté stíhají kvůli nakládání s nebytovými prostory v Brně dva lidi

  • Foto

    ilustrační - Pixabay

Kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou lidí pro podvod spáchaný formou spolupachatelství v souvislosti s podezřením na neoprávněné nakládání s nebytovými prostory v Brně. Oba zadrželi. V tiskové zprávě o tom dnes na webu Vrchního státního zastupitelství v Olomouci informovala žalobkyně Petra Lastovecká s tím, že zadržení nevykonávají politické funkce.

Podle žalobkyně šlo o neoprávněné nakládání s nebytovými prostory na adrese Hlinky 46a. „Prověřování trestné činnosti dalších osob ve vztahu k těmto nebytovým prostorám i nadále trvá. Se souhlasem dozorové státní zástupkyně byly z důvodu existence vazebních důvodů k tomuto okamžiku tyto dvě osoby zadrženy,“ uvedla žalobkyně.

Státní zástupkyně si vyhradila podávání informací v této trestní věci. „S ohledem na všechny zákonné povinnosti, zejména ochranu práv všech osob a současně efektivitu postupu v trestním řízení, bude další informace podána dozorovou státní zástupkyní ve stručné formě později, jakmile to umožní průběh trestního řízení,“ sdělila Lastovecká.

Policie na podzim v Brně zasahovala kvůli bytům dvakrát. Počátkem října v souvislosti s privatizací bytů na radnici městské části Brno-střed obvinila osm lidí v čele s politikem ODS Otakarem Bradáčem. V polovině října pak zadržela v souvislosti s pokusem o ovládnutí černovické pískovny a privatizace městských domů deset lidí, tři později propustila. Obvinila sedm lidí a dvě firmy.

Zdroj: 
čtk