Kriminalita loni klesla v celé ČR o 16,9 procenta. Snížení kriminality vykázaly všechny kraje, nejvíce jich ubylo v Praze, a to o 23,7 procenta. Pokles kriminality podle ředitele Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Luďka Fialy zapříčinila vládní opatření proti šíření koronaviru, která snížila mobilitu lidí. Projevila se také omezení vstupu občanů ostatních zemí do ČR.

Objasněnost trestných činů v Jihomoravském kraji byla v rámci ČR druhá nejnižší, dosáhla 40,6 procenta. V celé ČR byla na úrovni 56,3 procenta. Nejvyšší objasněnost eviduje Zlínský kraj se 67,6 procenta, nejnižší naopak Praha s 22,8 procenta.

Jedním z loňských cílů policie v Jihomoravském kraji bylo zaměřit se na boj s kyberkriminalitou. Loni policie v kraji evidovala meziroční pokles skutků v této oblasti o 12,7 procenta, registruje 1031 skutků.

Z násilných případů policie v kraji loni vyšetřovala několik vražd či pokusů o ně. Zabývala se například pokusem o vraždu v lednu, kdy muž ve Znojmě bodl taxikáře, na konci května pak řešila vraždu muže v jedné z ubytoven v Brně-Židenicích. Obvinila z ní padesátiletého muže.