O obrovském štěstí může mluvit žena, která se v pravé poledne procházela kolem jednoho bytového domu v brněnském Králově Poli. „Z ničeho nic totiž těsně vedle její hlavy proletěla láhev, která se následně roztříštila o chodník. Kromě dalších láhví na zem postupně dopadaly i další předměty, které poničily čelní sklo zaparkovaného auta,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Svědci události proto přivolali strážce zákona. „Šel jsem na druhou stranu a najednou vidím – flaška, jak se rozprskla. Pak nějaký krám z ledničky. Tak jsem zavolal vás. Říkal jsem lidem, ať nechodí po druhé straně, protože jednu ženu to minulo tak o půlmetru. Ona se pak rozběhla a utekla,“ říká jeden ze svědků na policejním videozáznamu.

„Policisté pak kvůli neustále padajícím předmětům museli celou ulici pod balkónem rychle uzavřít,“ upřesnil Vala.

Na záznamu ze zákroku je také vidět, jak policie zasahuje proti výtržníkovi v nejvyšším patře budovy. Nebezpečný vandal se však podle mluvčího v bytě po prvním zaklepání pohotově uzamkl. Na místo proto vyrazili také hasiči, kteří mužům v uniformách zdárně asistovali při otevírání obydlí.

V něm hlídka zadržela zmateného sedmdesátiletého cizince, kterého si převzali do péče záchranáři. Senior je podezřelý z poškození cizí věci a výtržnictví, za což mu hrozí až dva roky vězení.