Městská policie Brno dnes opět vydala varování před pohybem na zamrzlé hladině Brněnské přehrady. I nadále trvá, že nemůže doporučit bruslení po celé ploše vodní plochy. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

„Strážníci naší poříční jednotky naměřili v blízkosti přístaviště hodnoty okolo devíti centimetrů. Jedná se sice o poměrně solidní tloušťku, ale stále nedosahuje 12 centimetrů doporučovaných pro pohyb po zamrzlých přírodních vodních plochách. Navíc tento stav bohužel ani zdaleka neplatí pro celou přehradu,“ popsal Ghanem.

Například v oblasti Rokle led vlivem teplých proudů dokonce odspodu odtává a strážníci tam naměřili hodnoty okolo jednoho centimetru a někde jen jednotky milimetrů. Bylo by tedy extrémně nebezpečné na led vstupovat a hrozí tam okamžité prolomení.

U Sokolského koupaliště a Kozí horky je led silný okolo sedmi centimetrů, totéž platí pro Žebětínský rybník

„Z Holásek, Splavisek a Mariánského údolí hlásí strážníci okolo devíti centimetrů. Na přírodních vodních plochách se ale nikdy nedá s jistotou garantovat bezpečný pohyb. Led můžou narušovat teplé vodní proudy, bahenní plyny, pohyby hladiny v důsledku napouštění a vypouštění a roli hraje i koncentrace osob na zamrzlé ploše,“ doplnil Ghanem s tím, že předpověď počasí pro Brno v nejbližších dnech očekává oteplení. Vyhlídky na přírodní bruslení tedy nejsou příliš optimistické.