Letní Festival Slunce ve Strážnici letos kvůli pandemii nebude

  • Foto

    Ivo Cencinger (archiv)

Festival Slunce ve Strážnici na Hodonínsku se letos kvůli pandemii covidu-19 a souvisejícím komplikacím neuskuteční. Tradiční přehlídka patří k největším letním setkáním příznivců folku, country i dalších žánrů na jižní Moravě. Rozhodnutí o zrušení letošního ročníku oznámili pořadatelé na svém webu.

"Vzhledem k situaci s pandemií covid-19 a výhledu dalšího vývoje jsme přesvědčeni, že nebude možné v roce 2021 Festival Slunce Strážnice v plánovaném rozsahu a kvalitě programu uskutečnit," uvedl ředitel a hlavní dramaturg festivalu Pavel Kopřiva.

Na červencovém Festivalu Slunce obvykle vystupovali nejznámější tváře a hlasy českého folku a country, ale také rockoví a popoví interpreti. Asi největší hvězdou, která kdy na festival zavítala, byl v roce 2002 písničkář Donovan, ve Strážnici ale zpívali také třeba Jiří Suchý, Jaromír Nohavica, Hana Hegerová nebo zpěvák Ray Wilson, který spolupracoval se slavnou skupinou Genesis.

Pořadatelé řady dalších jihomoravských festivalů si ještě uchovávají naději v uskutečnění letošních ročníků. Od 8. do 11. července by se měl konat festival v Boskovicích za účasti Moniky Načevy nebo Tara Fuki. Beseda u bigbítu v Tasově na Hodonínsku bude první víkend v srpnu. Přehlídka Pop Messe v Brně by se měla konat 23. a 24. července.

Fotogalerie: