Letní kino Brno-střed začíná dnes promítat na nádvoří radnice

  • Foto

    redakce (archiv)

Letní kino Brno-střed nabídne i letos každovečerní promítání filmů na nádvoří radnice v Dominikánské ulici. Provoz zahájí dnes českým filmem Jízda, promítat se na radnici bude do 29. srpna.

Program se skládá z 65 filmů. Stejně jako vloni zařadili pořadatelé pravidelné pondělní dokumenty a čtvrteční německojazyčné filmy. Výrazně bude opět zastoupená severská tvorba.

"Program bych letos nejvýstižněji charakterizovala jako pestrý, je tam průřez filmů zábavných, smutných, psychologických i ekologických," řekla dramaturgyně Hana Šmerková ze spolku Noční motýl, který kino spolu s radnicí pořádá.

Na programu jsou také čtyři taneční večírky, a to ve dvou variantách. Na swingových večerech, které se vrací po roční pauze, budou lidé moci tančit pod plátnem s němým filmem. Úplnou novinkou je rokenrolová taneční párty. "Stylově oblečení lidé budou nejdříve tančit rock'n'roll a následně promítneme tematický film," uvedla spolupořadatelka Monika Šimková. Letní program dnes zahajuje také kino Art, které v zahradě vily Löw-Beer nabídne i audiokvíz.