A protože nebude chybět ani občerstvení v režii Industry a re.SETu, návštěvníci si tak vychutnají projekce pod hvězdami se vším všudy.

Letní kino Nová Zbrojovka je podle mluvčí TIC Brno Adély Novákové jediné letní kino v jihomoravské metropoli, které disponuje digitální DCI technologií, umožňující promítat kromě starších filmů také filmové premiéry.

„Letních kin je po Brně víc, ale žádné není jako Nová Zbrojovka. Protože tohle jediné vám dopřeje ten pravý zážitek užít si Thora nebo Top Gun pod širým nebem, na lehátku, s dobře vychlazeným radlerem nebo čímkoliv, co je vám po chuti. Prostě letní kino tak, jak si ho člověk představuje,“ upřesnil dramaturg a vedoucí Kina Art Milan Šimánek.

První programový týden nabídne novinku Jurský svět: Nadvláda (17. 6.), americký trhák Top Gun: Maverick (18. a 21. 6.), animák Rakeťák v originále s českými titulky (19. 6.), kultovní Amélii z Montmartru (20. 6.) a romantického Nejhoršího člověka na světě (22. 6.).

„Těšit se můžete i na české a zahraniční hity tohoto roku, jako například Duna, Spider-Man: Bez domova nebo Poslední závod, ale i očekávané premiéry, jako je Thor: Láska jako hrom. Na programu budou také klasiky v čele s legendární Apokalypsou od Francise Forda Coppoly,“ vypočítala další filmové hity Nováková.

Kino přinese filmové projekce téměř každý den, v červnu a červenci budou začínat ve 21.30 a v srpnu a září ve 21 hodin. Program bude pravidelně zveřejňován na webu letnikinoart.cz a na sociálních sítích Kina Art. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na webu nebo na místě za jednotnou cenu 140 korun.

Diváci mohou také letos poprvé využít speciální kartu diváka, která nabídne výhodné volné vstupy. Letní kino Nová Zbrojovka se nachází na fotbalovém hřišti v areálu Nové Zbrojovky, naproti budovy ZET.office. Do areálu je možné přijet autem či MHD, a to na zastávky Kuldova nebo Náměstí Republiky.

„Většina letních kin v Brně promítá v centru města. Proto mě těší, že Letní kino Nová Zbrojovka přesouvá letní kulturní vyžití do dostupné, ale stále neokoukané lokality Židenic, která nabízí příjemnou vycházku či snadný dojezd MHD. Kultura se tak stává dostupnější i pro ty, kteří žijí v okrajových částech města,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Areál Nové Zbrojovky disponuje kromě letního kina i sportovištěm a nabízí další bohatou zábavu, strávit tam tak můžete doslova celý den. „Přejeme si, aby Nová Zbrojovka žila od rána do večera. Měl by to být již nyní prostor, který rozvíjí kulturní a společenský život v Brně. I proto jsme v areálu v zimě uspořádali například Olympijský festival nebo módní přehlídku Beaty Rajské,“ doplnila manažerka CPI Property Group Tereza Vaňurová.

Loni se do Nové Zbrojovky přestěhoval také jeden z nejvýznamnějších brněnských hubů INDUSTRA a poskytl novou adresu pro galerii umění, divadlo i kavárnu.