Zájemci mohou koupí reprodukce obrazu od trojice českých autorů podpořit výsadbu stromů v krajině. Získané peníze totiž poputují do veřejné sbírky Sázíme budoucnost, za kterou stojí Nadace Partnerství. V tiskové zprávě o tom za nadaci informovala koordinátorka ankety Strom roku Kateřina Bolečková. Nadace prostřednictvím iniciativy Sázíme budoucnost financuje vysazování stromů mimo les.

Obrazy namalovali Dungel, Pospíšil a Skřivánková

Nadace oslovila pro namalování obrazů trojici českých umělců. Zájemci mohou získat reprodukci vybraného díla, jde o koláž od známého českého ilustrátora, přírodovědce a dobrodruha Jana Dungela, dílo z pera svébytného moravského výtvarníka, spisovatele a režiséra Rostislava Pospíšila nebo barvitý počin jedné z nejvýraznějších českých malířek mladé generace Lu Jindrák Skřivánkové.

Aleje, sady a remízky pomohou k lepší krajině

„Díky Vašim darům vysadí obce, školy, ale i skauti, dobrovolní hasiči nebo nadšení rodiče nové stromy. Aleje, sady nebo remízky pomohou ke zdravější krajině. Stromy na náměstích a návsích zase zmírní horko a přinesou stín tam, kde žijeme,“ uvedla Bolečková.

Cena obrazu je tisícovka

Kupující konkrétně získají v e-mailu do několika minut tisková data a svolení k reprodukci díla, originální dárkový certifikát Sázíme budoucnost a také potvrzení o daru, díky kterému lze snížit základ daně. Cena je 1000 korun. Za příplatek 600 korun si lze pak pořídit už vytištěný a zarámovaný obraz.

Loni vysadili 1,7 milionu stromů

Nadace přišla s iniciativou Sázíme budoucnost před čtyřmi lety, jen za loňský rok dobrovolníci vysadili 1,7 milionu stromů. Do výsadeb se za celou dobu zapojily desítky tisíc lidí.