Na rozhledně a v jejím okolí byla v jednu chvíli zhruba stovka lidí různých generací. Slyšet bylo češtinu, slovenštinu, němčinu i angličtinu. Rozhledna má 35 metrů a 208 schodů.

Rozhledna je v době opatření zavedených kvůli pandemii koronaviru vyhledávaným místem. Dnes přálo turistice u slunečné počasí. Na vyhlídku si vyšli mladší i starší lidé, ale také rodiny s dětmi. Turisté si pořizovali selfie fotografie až z vrchu rozhledny, odkud je vidět na Brněnskou přehradu. Někteří si cestu nahoru kvůli závrati rozmysleli už po několika schodech. Slyšet byly i nadávky lidí ze spodních pater rozhledny, kterým padalo na hlavu bláto z bot těch, kteří už byli v horních patrech. Schodiště rozhledny je totiž železné s mřížkami.

Rozhledna, která vznikla díky participativnímu rozpočtu Brna, stojí na vrcholu Holedná od loňska. Do konce února mohli lidé hlasovat v anketě Rozhledna roku 2020 na stránkách Klubu přátel rozhleden, kde se právě Holedná stala vítězem. Získala přes 1000 platných hlasů z celkových 3628 hlasů. "Nápad Petra Choboly vytvořit na Holedné nový výletní cíl zaujal jak Brňany, tak vedení města a řadí se mezi historicky první vítěze participativního rozpočtu Dáme na vás v roce 2017. V květnu 2018 byl proveden průzkum vhodných lokalit dronem, zjišťovala se při něm i reálná výška, jíž by měla rozhledna dosahovat," uvedl primátorčin náměstek Tomáš Koláčný (Piráti).

Podle něj se ukázalo, že původně plánovaná výška nebude stačit, a proto by náklady přesáhly limit daný participativním rozpočtem. "Jelikož ale šlo o velmi oblíbený projekt, rozhodlo se vedení města zrealizovat stavbu jako samostatnou investiční akci nad rámec participativního rozpočtu, z kterého byla financována kompletní projektová dokumentace," připomněl Koláčný.