Strana bude mít sjezd v pátek a v sobotu v Brně, kde zvolí nové vedení. Předseda Pavel Bělobrádek už pozici obhajovat nebude. Zájem kandidovat vyjádřil poslanec Marek Výborný, exministr zemědělství Marian Jurečka a předseda lidoveckého poslaneckého klubu Jan Bartošek.

„Kromě předsedy se budou volit i místopředsedové, volba předsedy se uskuteční určitě ještě v pátek. Já osobně budu volit Marka Výborného. Je to člověk, který má největší šanci zaujmout a dobře prezentovat KDU-ČSL. Je z východních Čech, takže mezi Čechy a Moravou. Je to člověk, který dokáže správným způsobem vyvážit energii a klid,“ uvedl předseda brněnské organizace Petr Hladík.  Ten dále zhodnotil končícího předsedu Bělobrádka. "Převzal stranu po prohraných volbách. Byla zdecimovaná ekonomicky i personálně, byla po odchodu členů do TOP 09. Musela se generačně obměnit. On dokázal stranu vrátit zpět do Sněmovny a stabilizovat ji," dodal Hladík.

Lidovci kromě toho že si zvolí nové vedení, v neděli oslaví 100 let výročí založení strany. Při té příležitosti podle Hladíka dostane několik lidí ocenění. Dva budou z Brna. Čestné členství, které je nejvyšším vyznamenáním, získá bývalý ministr výstavby a stavebnictví Ludvík Motyčka, člen místní organizace Brno-střed. V minulosti vedl brněnskou organizaci ČSL. "Bylo to v dobách nejtěžších, těch normalizačních. Nikdy nekolaboroval a vytvářel jakýsi štít," poznamenal Hladík. Cenu předsedy dostane za zásluhy Brňan Božetěch Kostelka, také člen lidovecké organizace Brno-střed. "Je významným představitelem sportovní organizace Orel. Za minulého režimu čelil pronásledování," uzavřel Hladík.