Autobusy mají mít zázemí v medlánecké vozovně. Vyplývá to z informací ve Věstníku veřejných zakázek, na které upozornil server BMHD. Půjde o první elektrobusy, dopravní podnik však v minulosti řadu modelů od různých výrobců testoval.

Autobusy by se měly v Brně objevit nejpozději v první polovině roku 2020. Vozidla mají být stoprocentně nízkopodlažní a počítá se s jejich průběžným dobíjením na konečných zastávkách, tedy v Jundrově a u Avion Shopping Parku. Měly by tam být rychlodobíjecí stanice, protože se počítá se stáním 15 minut. V medlánecké vozovně má vzniknout 16 míst pro pomalé nabíjení během noci.

Za využití obou systémů nabíjení se počítá s denním dojezdem 300 kilometrů v režimu zhruba 50 minut jízdy a zhruba 15 minut nabíjení.

Dopravní podnik v posledních letech intenzivně pracuje na obnově vozového parku, který je šetrnější k životnímu prostředí. Zhruba polovina autobusů jezdí na zemní plyn. Dále podnik koupil deset parciálních trolejbusů, které mohou jezdit i mimo trolejové vedení, a chystá nákup dalších 25. Díky tomu pak podnik nemusí na trolejbusové výluky nasazovat autobusy.