Líšeň po výhře v Třinci jede bojovat o pohár do Lanžhota

Fotbalisté druholigové Líšně po sobotní výhře v Třinci 3:2 zamíří poslední srpnovou středu do Lanžhota, kam je zavedl los pohárové soutěže MOL Cup.

  • Foto

    redakce (REJ)

Utkání bude mít pikantní náboj pro líšeňského trenéra Milana Valachoviče, který v divizním Lanžhotě působil před svým příchodem do brněnského klubu. Zápas začíná v půl šesté navečer.

Lanžhot zatím v sezóně neprohrál: s Hodonínem a béčkem Zbrojovky Brno uhrál beznrankovou remízu a Humpolec porazil 4:0. Trenér domácích Jozef Dojčan přitom nemá příliš široký kádr, protože v brněnské Bystrci seděli při zápase se Zbrojovkou B na lavičce jen tři náhradníci a druhého gólmana si kouč bere z béčka.

V dresu SK Líšeň naopak zřejmě podle klubového webu dostanou šanci fotbalisté, kteří na severu Moravy zahřívali lavičku náhradníků. „Mimo sestavu bude stále zraněný Demeter, otázkou je i připravenost Šenka. Ostatní hráči by měli být trenérovi k ruce,“ píše se na klubových stránkách.

Zápas se odehraje v Lanžhotě na stadiónu Na Šlajsi, vybudovaném před pětatřiceti lety. Dosu nejvyšší návštěvu tam zaznamenali loni, kdy na pohárové utkání s ostravským Baníkem přišlo 3156 diváků. Nejvíc fanoušků však v Lanžhotě přišlo na fotbal v roce 1943, kdy domácí na starém hřišti hostili pražskou Spartu, jíž podlehli 2:4. Rozhodčím zápasu, který tehdy sledovalo šest tisíc diváků, byl známý komik Vlasta Burian.

Fotogalerie: 
Zdroj: 
Brňan (REJ)