První poločas na hřišti Viktorky moc šancí nenabídl. „Nehráli jsme dobře,“ poznamenal lakonicky Valachovič. Do druhé půle však jeho svěřenci vstoupili skvěle, když se Ulbrichovi podařilo v 47. minutě otevřít skóre. Jenže o minutu později už bylo vyrovnáno.

Zápas se zlomil po hodině hry, kdy Žižkov během dvou minut otočil skóre na konečných 3:1. „Kluci chtěli vyhrát, jenže jsme dostali dva góly do otevřené obrany. Na Žižkově bylo hodně diváků, kteří hnali soupeře při rozlučce s profesionální druhou ligou kupředu,“ řekl kouč.

V duelu s Viktorkou přišli o tři zraněné hráče a bez kapitána Ševčíka, jemuž krvácející rozbitou hlavu šili na lavičce, hráli hosté z Brna asi deset minut.

Líšeň šla do zápasu s cílem vyhrát a urvat tak baráž o první ligu. „V kabině pak po zápase bylo vidět obrovské zklamání. Už po výhře nad béčkem Sparty jsem ale říkal, že to bude na Žižkově těžký zápas o všechno, že to bude finále. Přesto si myslím, že čtvrté místo je obrovský úspěch mančaftu, před kterým smekám. Každopádně to byla velmi vydařená sezóna. Vždyť Líšeň hraje už tři roky o špici druhé ligy,“ sdělil zpravodajskému portálu BRŇAN trenér Valachovič.

Žižkov naopak z druhé ligy sestoupil a do Líšně se z jeho kádru vrací z hostování Reteno Elekana. „Máme na příští sezónu pod smlouvami všechny hráče. S vedením klubu vyhodnotíme, kteří jsou pro tým přínosem a kdo klub opustí. S předsedou klubu Karlem Hladišem to řešíme průběžně. Schůzku s ním mám hned v pondělí, řekneme si, kde nás tlačí bota,“ upřesnil líšeňský kouč.

Přiznal však, že on i hráči měli naplánovanou dovolenou až po 23. května, kdy už bude jasné, jak dopadla baráž o 1. ligu. Do té nakonec postoupila druhá Vlašim a třetí Opava. „Věřili jsme, že baráž uhrajeme,“ dodal Milan Valachovič s tím, že přípravu na novou sezónu chce s mužstvem začít už 20. června.