Na stadion v Kučerově ulici přišlo líšeňské borce podpořit 220 diváků, kteří se před zápasem museli u vstupu podrobit antigenním testům. Před televizními kamerami se hrál v deštivém počasí svižný fotbal, kdy se šance střídaly na obou stranách.

„První poločas měl z naší strany větší kvalitu, vytvořili jsme si šance, které jsme neproměnili,“ narážel domácí kouč Milan Valachovič třeba na 41. minutu, kdy útočník Jan Silný vyslal na branku hostů jedovatou ránu, kterou ústecký gólman Tvrdoň s obtížemi vyrazil na roh. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu.

Ten se změnil v 51. minutě ve prospěch domácích poté, co se po centru Davida Paška z pravé strany míč poněkud krkolomně odrazil k Martinu Ziklovi, který ho střelou pod rukama ústeckého brankáře Tvrdoně propasíroval do branky – 1:0 pro Líšeň.

„Ten gól jsme dali se štěstím, že to tam Zikl protlačil. Po gólu začal soupeř hrát, líp kombinoval, ale kluci to v defenzívě odehráli skvěle a musím je za to pochválit, protože Ústí nepustili do žádné větší šance,“ uvedl Valachovič.

Trenér domácích pak v poslední dvacetiminutovce vystřídal čtyři hráče, kteří hru oživili a těsnou výhru Brňané uhájili. „Vítězství jsme si dneska zasloužili, chtěli jsme doma potvrdit druhé místo v tabulce, což se povedlo,“ byl spokojený Milan Valachovič s historickým úspěchem ve znamení dvojek, kdy jeho svěřenci ve své druhé sezóně po postupu z MSFL získali ve druhé nejvyšší soutěži druhou příčku.

Líšeň má na stříbrné pozici náskok šesti bodů na třetí Prostějov, který už ho díky horší vzájemné bilanci nemůže předstihnout. Brněnský tým tak prodloužil domácí neporazitelnost už na dvanáct zápasů, když v letošní sezóně osmkrát vyhrál a čtyřikrát remizoval.

„To je možná tím prostředím, kdy to působí stísněným dojmem, kdy kluci hrají víc u sebe. Nevyhovují nám naopak otevřené areály. Kluci cítí odpovědnost vůči klubu a fanouškům, kteří nás pořád sledovali. Proto jsme dnes hráli na dva útočníky a chtěli jsme hrát pro fanoušky ofenzivnější fotbal,“ vysvětlil líšeňský trenér.

V sobotu čeká líšeňské fotbalisty další televizní utkání v Hradci Králové, který je jediným postupujícím do první ligy. Z té naopak spadla do druhé ligy brněnská Zbrojovka, takže se fanoušci můžou těšit na dvě městská derby.

Milan Valachovič z toho však moc velkou radost nemá. „Zbrojovce jsem přál, aby v první lize zůstala, protože si myslím, že Brno by tam mělo mít zástupce. Nám asi naopak ublížilo, že hrálo jen čtrnáct mančaftů, že není třeba baráž o první ligu, protože to mohla být krásná tečka za sezónou – hrát baráž s Příbramí nebo s Opavou, případně právě se Zbrojovkou. Na brněnské derby se těším, ale opravdu mě mrzí a je mi líto, že Zbrojovka sestupuje, protože tam mám pár kolegů a kamarádů a z Líšně tam přišli hrát někteří hráči,“ uvedl Milan Valachovič.

Letošní parádní sezónu pak líšeňští fotbalisté zakončí poslední květnovou neděli utkáním s Třincem.