Lupič s pistolí přepadl v Brně čerpací stanici, odnesl si necelých 20 tisíc

  • Foto

    PČR

Policisté dnes informovali o nedělním případu přepadení čerpací stanice v brněnské Sportovní ulici. Zatím neznámý lupič získal za tři čtvrtě minuty skoro dvacet tisíc korun v hotovosti, popsal v tiskové zprávě policejní mluvčí Bohumil Malášek.

„Muž ve věku kolem třiceti let vyzbrojený krátkou střelnou zbraní přišel k pokladně a vymohl si na obsluze vydání finanční hotovosti. Když mu pokladní peníze vydal, z benzínky odešel,“ uvedl Malášek.

Z kamerových záznamů vyšetřující kriminalisté zjistili, že lupič je asi sto sedmdesát pět centimetrů vysoký, na sobě měl tmavě modrou prošívanou bundu a světle modré kalhoty ve spodní části ohrnuté. Na nohou tmavé sportovní boty se třemi pruhy.

„Muž, který měl obličej zakrytý tmavým respirátorem, nosí dioptrické brýle a pravděpodobně má i knír. Na hlavě měl tmavou čepici a na rukou černé rukavice. Přes rameno pak menší pánskou tašku,“ doplnil Malášek.

Případ se stal krátce po šesté hodině ranní, policisté i touto formou žádají případné svědky, aby kontaktovali brněnské kriminalisty na tísňové lince 158.

Fotogalerie: