fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Lyžařské areály na jihu Moravy se zaplnily. Jedním z důvodů jsou prázdniny

Provozovatelé lyžařských areálů na jihu Moravy si pochvalují poslední týden, nasněžilo, v kraji jsou navíc jarní prázdniny. Zájem lyžařů se proto zvýšil. 
snow-30485891280

Foto:

ilu, redakce

Podle Josefa Kšici z areálu v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku jde jednoznačně o zatím nejlepší týden v této sezoně. "Pěkně se to sešlo dohromady. Prázdniny a sníh. Na sjezdovkách je to vidět, dokonce se nám tu začaly tvořit i menší fronty, což tuto sezonu nebylo," uvedl Kšica. Na sjezdovce leží asi čtyřiceticentimetrová vrstva sněhu, především technického. Areál výhledově chystá akci s hudbou a míchanými nápoji, termín ale ještě není stanoven.

Lyžaři v tomto týdnu výrazně přibyli i v Němčičkách na Břeclavsku. Sjezdovku se díky nočním mrazům provozovatelům podařilo zasněžit už celou, ještě před několika dny byl sníh pouze do jejích dvou třetin, v horní třetině se lyžovalo na umělém povrchu. "Nahoře sice ještě nemůže jezdit rolba, musíme tam dosněžit ještě více, i tak jsme ale rádi, že je to pod sněhem celé," uvedl Jaroslav Stávek z tamního areálu. Areál minulý týden spustil takzvané monoski, zalyžovat si tak mohou i handicapované děti. V neděli do 13:00 jsou na sjezdovce v plánu okresní přebory žáků, sjezdovka bude proto do té doby veřejnosti nepřístupná.

Zlepšené podmínky pro lyžování nabízí i areál ve Filipově údolí na Hodonínsku, na sjezdovce je kolem čtyřiceti centimetrů sněhu. Zhruba stejně je sněhu i v Olešnici na Blanensku, i zde hlásí pro lyžování velmi dobré podmínky.

Vlekaři v Jihomoravském kraji zahájili zimní sezonu ještě před Vánocemi, v polovině ledna se ale kvůli oteplení asi na týden zastavil provoz v areálu ve Filipově údolí a v Hodoníně u Kunštátu. Lyžařským areálům počasí na jihu Moravy zatím spíše nepřálo, i zájem lyžařů byl v této sezoně doposud spíš nízký.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT