Máte se na co těšit, brněnská zoologická zahrada připravuje tříměsíční „Africké léto“

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Zažij, ochutnej a poznej Afriku, tak láká brněnská  Zoo návštěvníky do svého areálu. Připravovaný program představí nejen pestrou kulturu původních obyvatel Afriky, ale i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí zahrady Monika Brindzáková.

Festival bude probíhat od června do srpna přímo na Mniší hoře, ve Středisku ekologické výchovy Hlídka na Špilberku i v centru Brna v Radnické ulici.

„Na programu aktuálně intenzivně pracujeme a samozřejmě jsme připraveni reagovat na postupně se měnící epidemiologická opatření. Červnovou nabídku připravujeme zejména pro školy a v červenci a v srpnu se zaměříme na rodiny s dětmi. Dvě stěžejní akce proběhnou v areálu zahrady. K ukončení školního roku 1. července to bude „Z lavic rovnou do Afriky“ a poslední prázdninový víkend 28. srpna Den adoptivních rodičů. Hudební pozvánku na prázdniny chystáme v rámci programu festivalu IGNIS BRUNENSIS na náměstí Svobody,“ uvedl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Program Afrického léta nabídne přednášky, workshopy, hudbu, tanec a dalších aktivity spojené s tímto kontinentem. „Dozvíte se, jak vypadá africká škola, naučíme vás základy svahilštiny, ochutnáte africké ovoce i africkou kávu a budete moci oslavit svátek žiraf, šimpanzů nebo plameňáků. Děti si budou moci vyzkoušet hru na africké bubny, výrobu masajského náhrdelníku nebo hračky pro surikaty,“ popsala Brindzáková.