Známý maxijedlík Jarda Němec láme rekordy i v létě. Na Slavnostech Pernštejnského panství v Nedvědici na Brněnsku o víkendu za tři a půl minuty spořádal půldruhého kila melounu. Pořádnou porci sladké vodnaté pochoutky dokázal sníst jen on, ostatní soutěžící růžovou nálož ani nedojedli.

Melouny měli skvěle připravené

Němec si pochvaloval, že pořadatelé slavností měli melouny perfektně připravené. „Každý meloun je pochopitelně jiný a jinak velký, takže připravili čistou nakrájenou dužinu a každému z nás dali stejnou porci, kterou pečlivě navážili. Její hmotnost byla 1,5 kilogramu,“ upřesnil zpravodajskému portálu BRŇAN Jaroslav Němec.

Je to docela nápor na žaludek, svěřil se Němec

Kvůli bouřce se ale nakonec soutěž v pojídání melounů odehrála ve stanu. „Platilo jednoduché pravidlo: kdo to sní dřív, tak vyhrál. Když se meloun jí rychle, tak je to docela nápor na žaludek, protože dužina je hodně vodnatá. Navíc ji musíte aspoň trochu rozkousat, protože je vcelku pevná,“ vysvětlil rodák z Bystrého u Poličky. Ten nakonec svou porci melounu zbaštil za 3 minuty a 22 vteřin. „Navíc jsem byl jediný, kdo to dokázal sníst celé, protože ostatní borci postupně odpadli a ani svůj meloun nedojedli,“ dodal maxijedlík.

Jahody spořádal i se stopkami

Pochvaloval si ale sladkou chuť melounu, který jedl i s černými pecičkami. A sladké byly podle něj i jahody, které jedl na čas týden před slavnostmi v Nedvědici. „Soutěž se odehrála ve Slaném, kde jsem pojídal jahody z farmy Vraňany,“ upřesnil vyučený kuchař, který se nyní živí jako skladník. Na kilogram jahod mu stačil čas něco málo přes minutu. Odtrhováním zelených stopek se totiž nezdržoval a spolykal to i s nimi. A pochoutku z typicky letního ovoce si dopřál i o den později v Jesenici, kde vyhrál soutěž v pojídání kynutých jahodových knedlíků.

Chystá se k Troškovi do Hoštic

A v soutěžním turné bude Němec pokračovat i o nadcházejícím svátečním víkendu. V sobotu se totiž chystá na slavnosti do jihočeských Hoštic, které proslavil svou letní trilogií komedií Slunce, seno… režisér Zdeněk Troška. „Je to můj kamarád. A kromě něj tam bude i Jiří Lábus, Jaroslava Kretschmerová a Martin Dejdar,“ vypočítal hvězdnou sestavu maxijedlík. Ten by si měl v Hošticích střihnout pro něj neobvyklou soutěž v pojídání rajské omáčky s masem a knedlíky. „Zdeněk Troška má totiž rád rajčata,“ vysvětlil Jarda, proč organizátoři sáhli zrovna po tomto jídle.