Necelou stovku vzorků kysaného zelí okoštovali návštěvníci jubilejního 20. ročníku Zelofestu v Pohořelicích na Brněnsku. Kromě vitamíny nabité pochoutky mohli ochutnat i zelňačku a bramborové knedlíky plněné uzeným masem se zelím. Ty si dal i známý maxijedlík Jaroslav Němec, který porci deseti knedlíků dokázal sníst za pouhých pět minut. Rapidně tak vylepšil svůj loňský čas a výkon. A ještě si dal nášup od soupeřů.

Musel se vejít do limitu

Vyučený kuchař vyhrál soutěž jedlíků na loňském Zelofestu za 11 minut s tím, že cílem bylo zmíněnou porci sníst co nejdřív. Letos se musel vejít do zpřísněného limitu pěti minut. „Podařilo se mi sníst i zelí. Bramborové knedlíky plněné uzeným masem byly moc dobré,“ řekl zpravodajskému portálu BRŇAN rodák z Bystrého u Poličky, který se nyní živí jako skladník.

Soupeři mu dávali svoje knedlíky

Sousta zapíjel držitel řady rekordů čistou vodou z pivního půllitru. Ten vypil až do dna. A zatímco Jarda už po výhře poskytoval první rozhovor, jeho soupeři ještě jedli a poté maxijedlíkovi dávali svoje knedlíky. „Určitě toho bylo celkem přes kilogram včetně zelí. A když k tomu přičtu ještě půl litru vody, tak to byla docela vydatná nálož dobrého jídla,“ upřesnil rekordman.

Vyhecovali ho soupeři a diváci

Razantní vylepšení loňského výkonu přičítá Němec skvělé atmosféře Zelofestu. „Byla tam spousta lidí, kteří mě vyhecovali stejně jako soupeři. Ti mě chtěli porazit. Kdybych to jedl sám, tak ten čas tolik nestáhnu, ale když člověka povzbuzuje tolik diváků, tak se vyšponuje k lepšímu výkonu,“ vysvětlil maxijedlík. Ten vzal do Pohořelic i svůj vzorek kysaného zelí a skončil s ním dvacátý, což bere jako úspěch.

Chystá se na kuřecí srdíčka

Jarda si v poslední době užívá extrémní výzvy. Nedávno dokázal na Přerovsku sníst 900 šneků za 5 minut, takže se chystá pojídat kuřecí srdíčka. Limit a parametry tohoto výkonu v brněnském řeznictví s jídelnou Šindelář a syn se teprve plánují. Předloni v březnu tam maxijedlík v pětiminutovce snědl 40 tepelně upravených vepřových mozečků.