Mendelova univerzitě v Brně spustila nové webové stránky s názvem Bezpečná MENDELU. Webovky tak na jednom místě přehledně shrnují opatření pro prevenci i řešení nevhodného chování na univerzitě. Studentům i zaměstnancům pomůže web identifikovat šikanu nebo sexuální obtěžování. Zároveň zde najdou návody, jak situaci řešit, i na koho se v případě problému obrátit. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí školy Tereza Pospíchalová.

„Mendelova univerzita v Brně považuje bezpečné studijní a pracovní prostředí za jednu z klíčových priorit. Sexuální obtěžování, stejně jako šikanu či jiné nevhodné chování na půdě univerzity netolerujeme a zasazujeme se o zdravé a férové prostředí,“ uvedla prorektorka pro personální rozvoj a vnitřní komunikaci Lea Kubíčková.

Stránky nabídnou shrnutí komplexních informací, které se týkají řešení nevhodného chování.

„Naleznou zde informace, co dělat, pokud se stanou obětí či svědkem nevhodného chování. Je zde popsán postup řešení těchto situací, kontakt na osoby, které mohou pomoci situaci řešit. A akcent je také kladen na prevenci, takže se například mohou dozvědět, na co si dát pozor a jak jednat, aby jejich jednání druhá strana nevnímala jako šikanu nebo obtěžování,“ dodala Kubíčková.

Webové stránky existují jak v české, tak anglické verzi. Univerzita plánuje i informační kampaň #bezpecnamendelu