Město vytvořilo novou pocitovou mapu, lidé v ní mohou hodnotit brněnskou kulturu

  • Foto

    MMB

Lidé mohou ohodnotit kulturu v Brně. Město kvůli tomu zřídilo novou pocitovou mapu, která poslouží k průzkumu veřejného mínění. Magistrát o tom informoval v tiskové zprávě.

„Jak se vám v Brně žije, kde jste na město hrdí nebo jaký máte vztah k místní kultuře, kreativním odvětvím a veřejnému prostoru, se ptá nová pocitová mapa Brna. Vaše odpovědi umožní městu vytvořit si reálný obrázek o tom, jakým směrem by se Brno mělo ubírat do budoucna a kde spočívá jeho hlavní potenciál,“ popisuje zpráva města.

Pocitovou mapu zaměřenou na oblast kultury je možné do konce roku vyplnit na odkaze pocitovemapy.cz/brno-2028/. Současně budou mít občané Brna možnost zapsat své postřehy i fyzicky, a to po celý prosinec v rámci veřejného prostoru v každé městské části, čímž získají příležitost k zapojení se do průzkumu i ti, kteří preferují offline formu participace. Více informací o umístění pocitových map v městských částech bude zveřejněno nejpozději do konce listopadu na webových stránkách jednotlivých městských částí a jejich dalších informačních kanálech.

„Pocitové mapy už Brno jako nástroj pro sběr dat v minulosti využilo, zejména při přípravě Strategie Brno 2050. Nová mapa je zaměřená především na oblast kultury, a to v souvislosti s přípravami na kandidaturu Brna v soutěži Evropské hlavní město kultury,“ vysvětlil náměstek Tomáš Koláčný (Piráti).

Sběr dat bude probíhat do konce roku 2021. „Brno je lídrem v mnoha oblastech kultury a kulturního rozvoje a soutěž Evropské hlavní město kultury je příležitost ukázat, co všechno může moravská metropole světu nabídnout. Zároveň umožní podpořit nebo rozjet spoustu projektů z oblasti infrastruktury, strategie nebo kulturní nabídky. Brno dělá v oblasti kultury hodně, zároveň má ale obrovský potenciál, který by díky titulu mohlo využít,“ dodal brněnský radní pro kulturu Marek Fišer (Piráti).

Všechny informace o kandidatuře Brna na Evropské hlavní město kultury najdete na webu kultura.brno.cz/brno-2028/.

Zdroj: 
MMB