Duchařskou komedii, ve které se odehrávají věci mezi nebem a zemí a jejíž děj vrcholí o Vánocích, nastudovalo Městské divadlo Brno. Napsala ji britská autorka Pam Valentine a pod názvem Spirit Level obletěla svět. Brněnský činoherní soubor ji uvede pod titulem Ti druzí v režii Petra Gazdíka. Premiéra bude 8. října na činoherní scéně.

Příběh se odehrává ve starém domě, kde se "potkávají" dva páry – mladá dvojice, která si dům pronajme, a duchové původních majitelů, kteří tragicky zahynuli. Všechny dřívější nájemníky vystrašili a vypudili různými zlomyslnými kousky, v těch nových však najdou zalíbení a začnou jim dokonce pomáhat.

Hra podle dramaturga Jiřího Záviše připomíná prosté, ale podstatné věci, jako jsou láska, sounáležitost, porozumění a úcta, případně i víra.

"Jako správná romantická komedie nám odkazuje poselství, že budeme-li k sobě milí a zdvořilí, bude svět v pořádku," napsal Záviš. Hra podle něj přináší divákům zážitek podobný pohlazení, ale nikoliv sentimentálně slzavý, ale spíše veselý a trochu rošťácký. Je v ní plno světla, naděje a humoru, doplnil dramaturg.

Dvojici duchů hrají Petr Halberstadt a Alena Antalová. Mladý pár ztvární Svetlana Janotová a Ondřej Halámek. V dalších rolích se představí Erika Kubálková, Tomáš Sagher a Johana Gazdíková.