Městské divadlo Brno v příští sezóně uvede devět nových inscenací

  • Foto

    Městské divadlo Brno - archiv

Městské divadlo Brno v příští sezóně uvede devět nových inscenací, třeba muzikály Matilda nebo komedii Hvězda v pasti. V dramaturgickém plánu, který dnes novinářům představil ředitel Stanislav Moša s uměleckými šéfy souborů, jsou dvě světové a tři české premiéry.

Pro hudební scénu chystá divadlo muzikál Matilda podle příběhu spisovatele Roalda Dahla, známého i díky filmové adaptaci z roku 1996. Hudbu složil australský písničkář Tim Minchin. Mladá Matilda v muzikálu pomůže díky schopnosti telekineze své učitelce k lepšímu životu.

V divadle už začaly přípravné tvůrčí dílny pro dětské herce. "U dětí se postupně rozvíjí různé schopnosti a dovednosti. Jde opravdu o to, aby si zvykly na divadelní práci,“ uvedla dramaturgyně Klára Latzková. Moša doplnil, že v prvním konkurzu na muzikál Matilda vybrali 60 dětí, ale dále postoupila jen polovina z nich.

Divadlo připravuje také dlouho odkládaný autorský muzikál Devět křížů od Robina Schenka, Petra Štěpána a Miroslava Ondry. Čerpá z pověsti o nešťastné, tragicky završené lásce. "Je to taková legenda, že se dva mladí zamilují, ale jejich lásce není přáno, protože ten mladík je cizinec,” uvedl Ondra. Dalšími muzikálovými novinkami budou Medikus a Clarence Square.

Na činoherním repertoáru přibudou dramata i komedie. Diváci zhlédnou konverzační komedii Hvězda v pasti, která pojednává o milostných patáliích známého herce. Další novou komedií bude inscenace Sám na dva šéfy, úprava známé komedie Sluha dvou pánů.

Mezi nebem a zemí je název magické komedie o životě po životě, při které si divák klade otázky, co se bude dít po smrti. Oproti tomu si drama Mary Page Marlowová si klade za cíl diváka provést cestou hledání smyslu života. Na činoherní scéně se objeví i psychologické drama Pohled z mostu, které ukazuje moderní obraz antické tragédie.

Zdroj: 
čtk