Do celkového počtu 544 pracovních míst, které má Městská policie Brno (MP Brno) podle tabulek k dispozici, jí stále chybí obsadit 70 pozic. Nové strážníky mají oslovit tři krátké spoty, které pro MP Brno natočil producent František eF. Horvát a režisér Petr Januschka. Nově mají strážníci možnost získat pronájem městského bytu. Novinářům to řekl ředitel městské policie Luboš Oprchal.

„V roce 2016 se podařilo navýšit počty tabulkových míst o 50, od té doby se ale tento počet nikdy nepodařilo naplnit a nyní nám chybí přibližně 70 strážníků. Práce je fyzicky a psychicky náročná, ale pokud nováčci překonají těžké začátky, obvykle u nás zůstávají desítky let, Městská policie Brno je dobrý zaměstnavatel,“ uvedl Oprchal.

Krátké spoty, které mají do 20 vteřin, aby bylo možné je umístit na sociální sítě, spojuje motiv odolnosti

„Pracujeme s frází, že strážníci nesmí být z cukru, klipy mají ponurou atmosféru jako kriminální seriál. Ve všech třech spotech silně prší, což zkomplikovalo výrobu. Oba natáčecí dny totiž zrovna naplno svítilo slunce,“ poznamenal producent Horvát. S deštěm tak při natáčení pomohli dobrovolní hasiči ze Soběšic, kteří účinkující zkrápěli vodou postupně ze tří cisteren.

Výroba klipů, které lidé uvidí v brněnských kinech i na sociálních sítích, stála městskou policii 250.000 korun a účinkují v ní autentičtí strážníci

Městská policie také nově nabízí svým zaměstnancům možnost požádat o služební byt. Díky svému pracovnímu angažmá by strážníci měli získat možnost zrychleného přidělení obecního bytu za standardní nájemné. V prvním roce půjde přibližně o deset bytů, požádat o ně mohou i současní strážníci.

„Situace s bydlením je nyní v Brně velmi složitá a někteří strážníci dojíždějí do práce 50 i 80 kilometrů. Pro ně by mohla být možnost služebního bytu důvodem, proč u městské policie zůstat,“ dodal Oprchal.