28. 01. 2023 Dnes má svátek Otýlie

Mezi bytovkami v Blansku vybudovali nová stání pro auta a propojovací chodník

Nová parkovací místa a propojovací chodník vybudovali mezi bytovými domy v ulici 9. května v Blansku. Investice převýšila milion korun.
blansko1

Foto:

blansko.cz

Nová stání pro auta město vybudovalo v blízkosti domu číslo 14. Součástí stavby byla i účelová komunikace a více než stometrový chodník až k bytovce v sousední Údolní ulici.

Ještě nedávno přitom řidiči u bytového domu v ulici 9. května parkovali živelně na neupravené ploše. Teď mají k dispozici nové dlážděné parkoviště. „Nových parkovacích stání je sedm, z toho jedno je vyhrazené stání pro osoby s omezenou schopností pohybu nebo orientace,“ upřesnil blanenský starosta Jiří Crha (ODS).

Řidiči by podle něj měli využívat k parkování jen vyznačená místa. Svá vozidla by neměli odstavovat na přilehlém chodníku u domu či před domem nebo na účelové komunikaci, která slouží k vjezdu na parkoviště.

Novinkou je i chodník, který vede od bytovky 9. května 14 k domu v Údolní ulici 13. Dlážděná stezka pro pěší je dlouhá 105 metrů. Propojovací chodník mezi bytovkami přitom tamní obyvatelé postrádali.

„Celá stavba byla zkolaudována začátkem srpna a od té doby ji lze bezpečně užívat. Celková cena činí zhruba 1,033 milionu korun,“ dodala Leona Mazourková z oddělení investic odboru správy a rozvoje města.

Situaci s parkováním v okolních ulicích se město snaží postupně zlepšovat. „V Údolní ulici vznikla předloni po rekonstrukci a po zjednosměrnění ulice šedesátka stání. Upravila se také místa pro parkování podél části ulice 9. května,“ podotkl starosta Jiří Crha s tím, že do budoucna se v lokalitě plánují další úpravy.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT