Právě v těchto dnech začíná výstavba dlouho očekávané cyklostezky, která propojí sousedící obce Újezd u Brna a Otnice. Realizace by mohla být hotová do konce tohoto roku. Novináře o tom informovala starostka Újezdu u Brna Marie Kozáková.

Dílčí část ze strany obce Otnice byla zbudována již v loňském roce. Nyní je budována cyklostezka z Újezdu u Brna směrem na Otnice, kde dojde k napojení nového úseku na již existující část cyklostezky.

 Stavba cyklostezky je finančně podpořena i z dotací Ministerstva pro místní rozvoj ČR

„Absence cyklostezek v našem městě je limitujícím prvkem pro rozvoj cykloturistiky. Věřím, že do budoucna se nám podaří cyklostezkami propojit Újezd u Brna se všemi okolními obcemi, ale to bude bohužel ještě dlouhá a někdy i trnitá cesta. Rozhodně je mezi občany našeho města o cykloturistiku velký zájem.“ uvedla Kozáková.

Do výběrového řízení na výběr zhotovitele cyklostezky se přihlásilo celkem dvanáct uchazečů. Obec nakonec vybrala nejvýhodnější nabídku od společnosti STRABAG. Ta by měla za cca 12,4 mil. korun bez DPH cyklostezku dokončit v polovině listopadu tohoto roku.