Milovník rumu skončil za mřížemi. Flašku za stovku totiž ukradl v nouzovém stavu

Ukradl láhev rumu za pouhou stovku. To se ale recidivistovi v Brně vymstilo, protože putoval rovnou za mříže. Láska k rumu ho totiž přepadla v době nouzového stavu.

  • Foto

    PČR

Jednapadesátiletý kriminálník se minulý týden vypravil pro flašku oblíbeného alkoholu do jednoho z brněnských supermarketů. Tam však naštěstí neušel bedlivé pozornosti zaměstnanců ostrahy. Poměrně rychle tak skončil v rukou přivolaných policistů, kterým se k drobné krádeži alkoholu za stokorunu bezostyšně přiznal.

„S jedním se ale přepočítal. Vůbec totiž netušil, že jen před několika málo hodinami byl vyhlášen nouzový stav. Láska k alkoholu ho tak nakonec přivedla rovnou za mříže. Soudce se totiž vůbec nerozpakoval  a předchozí podmíněné tresty za krádeže mu okamžitě proměnil v nástup do vězení. K tomu si bude muset navíc přičíst postih i za poslední odcizení rumu. Pošetilci nyní hrozí, že si pobyt za mřížemi prodlouží o dalších osm let,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Spáchání vybraných trestných činů během nouzového stavu totiž podle něj přináší pro pachatele vyšší trestní sazby. „Nouzový stav se posuzuje jako přitěžující okolnost a okolnost podmiňující udělení vyššího trestu,“ vysvětlil policista.

Mezi tyto trestné činy se podle něj řadí šíření nakažlivé lidské nemoci, šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti, ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty, ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti, zpronevěra, podvod, lichva, šíření poplašné zprávy a krádež.

„A právě krádeže jsou pak nejčastější prohřešky, které v současné době nejvíce zaměstnávají brněnské policisty. Proto je nyní nutno připomenout, že u těchto nešvarů se trestní sazba odnětí svobody automaticky zvyšuje ze dvou až na osm let.,“ dodal Vala.

Zdroj: 
Brňan (REJ)