fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Místní akční plán rozvoje vzdělávání by měl v Brně pokračovat, město žádá o dotaci

mp-il-j

Foto:

(archiv MP Brno)

Brno chce pokračovat v projektu rozvoje vzdělávání, s pokračováním Místního akčního plánu již souhlasili radní. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Podle Suchého teď město žádá o dotaci, která přesahuje 3,5 mil. korun. Půjde o finance z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, díky kterému by mohl již třetí navazující projekt dslším rokem pokračovat.

Projekt má navázat na předešlé dva a umožní tak pokračování spolupráce zřizovatelů, škol a ostatních aktérů ve vzdělávání.

 „Projekt MAP III podpoří školy a další subjekty ve společném plánování aktivit v oblasti vzdělávání dětí a žáků do 15 let, které povedou ke zlepšení kvality vzdělávání v mateřských a základních školách a základních uměleckých školách,“ popsal Suchý.

Spolupráce bude i v tomto třetím projektu zaměřená zejména na společné informování, vzdělávání a plánování partnerských aktivit pro následné společné řešení místně specifických problémů a potřeb a vyhodnocování přínosů spolupráce.

„Zahrnuje ale také investiční záměry, jako je například výstavba škol, odborných učeben a podobně. Na projektu mohou participovat mateřské a základní školy zřízené jak městem Brnem, tak i například Jihomoravským krajem nebo soukromými či církevními subjekty, ale také základní umělecké školy,“ uzavřel Suchý.

 

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT