Škrcení, kopání a tahání po zemi. Takový obrázek se naskytl pracovníkům dohledového centra, kteří nevěřili vlastním očím. Případ se stal v noci na středu v podchodu pod brněnským hlavním nádražím. Na místě bleskově zasahovaly dvě hlídky městské policie. O incidentu zpravodajský portál BRŇAN informoval mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

„Znovu se potvrdilo, že prakticky nepřetržitá přítomnost strážníků a všímavost dohledového centra je v této oblasti naprosto zásadní. Pracovníci u kamer si v rohu jednoho ze záběrů všimli mladíka, který od schodiště doslova dovlekl zmítající se ženu. Během zápolení jí kolem krku omotal šálu a silně za ni tahal. Se vzpouzející se čtyřicátnicí několikrát nevybíravě udeřil o zem,“ popsal Ghanem.

Hlídky městské policie však byly na místě během desítek sekund a třiadvacetiletému mladíkovi v napadání jeho známé rychle zabránily. I tak měla na obličeji podlitinu a velmi podobný úraz měl i podezřelý muž

„Žena zřejmě neměla povědomí o nahrávce útoku, a tak strážníky přesvědčovala, že jen upadla ze schodů. Muž se navzdory výstrahám hlídky neustále snažil vzdálit a jednoho ze strážníků od sebe chtěl odstrčit. Nasadili mu proto pouta a předali ho jako podezřelého z trestného činu. Oba aktéři odmítali incident vysvětlit a nepřijali ani opakované nabídky na přivolání zdravotníků,“ uzavřel Ghanem.