Mlsný zloděj chtěl ukrást z obchodu stovku čokolád

Jeho komplic byl v celostátním pátrání.

  • Foto

    redakce (MOŠ) ilustrační

Brněnští strážníci se v těchto dnech nestačí divit, co všechno a v jakém množství, se krade. Přesně takový, kuriózní případ řešili v Cihlářské ulici, když před ně devětadvacetiletý muž vyskládal z igelitové tašky 96 tabulek čokolády. „To, že za ně neměl v plánu zaplatit téměř dva tisíce korun, potvrdil. Neunikl pozornosti pracovníka ostrahy, který hlídce ukázal i záznam z kamery. Na něm strážníci uviděli, že muž nebyl při svém protiprávním řádění v uličce se sladkostmi sám, naopak měl pomocníka,“ uvedla k případu mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková

Komplic si pravděpodobně žádného problému v jejich plánu nebyl vědom, protože si strážníci všimli, že sedmadvacetiletý muž zachycený na videu stojí před prodejnou a na svého kamaráda nejspíš čeká. Okamžitě se proto vydali i pro něj, a protože ani jeden z podezřelých nebyl schopný prokázat svou totožnost, hlídka přivolala republikové kolegy.

„Ti zjistili nejen to, že sedmadvacetiletý muž se v minulosti podobného činu už dopustil, ale také že je v celostátním pátrání, a mladšího muže si proto převzali. Jednání devětadvacetiletého muže prošetří přestupková komise,“ uzavřela Kadrnožková.