Vinaři z Česka získali na jedné z největších světových soutěží, AWC Vienna ve Vídni, 93 zlatých a 209 stříbrných medailí. Ve srovnání s loňským rokem je sice celkový počet medailí o 20 nižší, zvýšil se ale počet zlatých medailí. Nejúspěšnějším vinařstvím z Česka byl Vinselekt Michlovský, v tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

„Vzhledem k tomu, že v soutěži převládají vína ze střední Evropy, není velkým překvapením, že mezi nejúspěšnější zde opět patřily naše tradiční odrůdy jako Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský, ale neztratil se ani Müller Thurgau nebo Frankovka, které jsou pro naše klima a půdu doslova jako dělané,“ uvedla Dagmar Fialová, marketingová ředitelka Národního vinařského centra, které účast našich vinařů organizačně zajišťuje.

Na loňském ročníku vinaři z Česka získali 322 medailí, z toho 72 zlatých, letos to bylo z 302 medailí 93 zlatých

Nejúspěšnější vinařství Vinselekt Michlovský získalo deset zlatých a osm stříbrných medailí, vinařství Volařík sedm zlatých a dvě stříbrné.

Odborné poroty v letošním AWC Vienna hodnotily 11.376 vín od 1514 výrobců z 42 zemí

Hodnocení soutěže se koná ve Vinařské škole v Klosterburgu, vyhlášení se uskuteční na konci října ve výstavním paláci vídeňské radnice. Soutěž patří k největším na světě, zlatou medaili získávají vína s vyšším hodnocením než 90 bodů ze 100.