V galerii vystavují i členové umělecké skupiny Rafani. Všechny výstavy či intervence do stálých expozic začaly tento týden, galerie o nich informovala v tiskové zprávě.

Rafani instalovali v Atriu Pražákova paláce další část své retrospektivy, tentokrát s názvem Hnutí. Volně odkazuje k typickým motivům politického marketingu, působí jako zázemí nebo prezentační stánek politické strany. Jejími představiteli jsou členové Rafanů, kteří ke spolupráci přizvali fotografa Václava Jiráska. Jeho velkoformátové fotografie tvoří součást "rafanské" agitace.

Othová dostala v galerii prostor v návaznosti na získání Ceny Michala Ranného pro vlivné umělce. Rozhodla se pro nenápadnou intervenci ve stálé expozici moderního umění Art Is Here. Ve výstavních síních rozmístila fotografie návštěvnic vernisáží, jde o postavy zachycené s odvrácenou tváří v městské krajině.

Další zásah do expozice Art Is Here provedl Büchler, který od začátku 80. let působí především ve Velké Británii. Loni přijel na pražskou akademii na pedagogickou stáž, ale koronavirová omezení jej podle vlastních slov v podstatě "uvěznila" v někdejším ateliéru sochaře Ladislava Šalouna.

Büchler tak spolu s dalším umělcem Tomášem Džadoňem začali improvizovat s mobiliářem Šalounova ateliéru, třeba židlemi a dalšími kusy nábytku a vybavení. Vytvářeli z něj objekty, které lze nyní zhlédnout v Moravské galerii v dialogu se Šalounovými plastikami.

V přízemí Pražákova paláce návštěvníci zhlédnou finálovou výstavu Ceny Jindřicha Chalupeckého. Čtyři umělci a umělkyně a jeden tvůrčí kolektiv vytvořili materiálově i tematicky různorodé instalace, některé zasahují i do vnějšího prostoru kolem galerie.