Kromě tohoto ocenění obdrželi naši vinaři dalších úctyhodných 32 medailí a potvrdili tak, že se jim na této soutěži tradičně daří. Účast na soutěžích finančně podporuje Vinařský fond a organizačně zajišťuje Národní vinařské centrum. Spolu s titulem pro šampiona za nejlepší bílé víno pro Ryzlink vlašský 2018 Reserva, pozdní sběr z B/V  vinařství získala moravská a česká vína celkem 32 medailí, z toho 2 velké zlaté, 7 zlatých a 23 stříbrných. B/V vinařství tak obhájilo loňský úspěch, kdy na domácí půdě v Brně dostalo stejné ocenění pro nejlepší bílé víno soutěže, ale za Hibernal 2015, výběr z hroznů. Kromě velké zlaté medaile pro šampiona přidalo vinařství ještě 3 zlaté a 3 stříbrné medaile a stalo se tak nejúspěšnějším moravským zástupcem na soutěži.

“Aktuálně zažíváme ve vinařství naprosto úžasné pocity, je to pro nás velmi výjimečné období. Když jsme v loňském roce vyhráli kategorii bílých vín, bylo to pro nás neskutečné. Byl to v zásadě tak velký úspěch, že nás ani ve snu nenapadlo, že by se mohl někdy opakovat, natož, že bychom stejnou kategorii obhájili i v následujícím roce. Navíc nás opravdu těší, že jsme uspěli s další odrůdou, konkrétně s Ryzlinkem vlašským, který je pro moravská vinařství jednou z klíčových odrůd,” komentoval úspěch výkonný ředitel BV vinařství Vlastimil Valenta a dodal: „víno je zelenožluté barvy. Jemná ovocná vůně sušeného jablka a hrušky je doplněna náznakem cukrového melounu. Chuť je ovocně šťavnatá, s pikantní kyselinkou, dlouhá a komplexní, jelikož víno bylo školeno 12 měsíců na jemných kvasničných kalech ve velkém francouzském dubovém sudu.“

Druhou velkou zlatou medaili si přiváží Znovín Znojmo za Tramín červený 2017, výběr z cibéb. Dvě zlaté medaile pak má ještě vinařství Volařík, po jedné Vinofol a Zámecké vinařství Bzenec. Za zmínku určitě ještě stojí dvě stříbrné medaile pro vinařství Salabka, tedy víno z vinařské oblasti Čechy.

Již 28. ročník mezinárodní soutěže vín Concours Mondial de Bruxelles letos hostilo hlavní město Lucemburska Lucemburk. Od 17. do 27. června hodnotilo 300 zkušených vinařských světových odborníků 10 000 vín ze 46 zemí světa, mezi nimi také 141 vín od 26 vinařů a vinařství z České republiky. Své zastoupení na soutěži měli i naši vinařští odborníci, kdy v porotě zasedli Pavel Krška, Martin Půček, Michal Šetka a  Luboš Bárta. Nejvíce medailí získala Francie (672), následovaná Španělskem (507), Itálií (389) a Portugalskem (335).